Evarzesh Title
Register
evarzesh logo
6 بهانه برای تمرین نکردن و راه حل آن

چه عواملی سبب می شود که از تمرین بدنی دوری جوید؟ این عوامل چه مشغله کاری و زمان کم و چه توان بدنی اندک یا تنفر از تمرین و ورزش باشد، راه حلی برای آن وجود دارد.


عذر و بهانه اول: «وقت تمرین کردن ندارم»

6 بهانه تمرین نکردن

مدت زمانی که روزانه صرف تماشای تلویزیون می کنید را محاسبه کرده اید؟
حین تماشای برنامه های تلویزیون می توانید از کش های تمرینی جهت انجام حرکات قدرتی استفاده کرده یا درجا راه بروید. همچنین می توانید برنامه تلویزیونی را ضبط کرده، تبلیغات را نادیده گرفته و زمانی برای تمرین کردن فراهم کنید. اگر زمان کوتاهی برای تمرین دارید، بجای انجام حرکات متعدد و طولانی، چند حرکت مختصر را اجرا کرده و به یاد داشته باشید انجام چند حرکت بدنی بهتر از هیچ است!


عذر و بهانه دوم: «خیلی خسته ام»

6 بهانه تمرین نکردن

انجام تمرینات بدنی سبک و نرمش صبحگاهی علاوه بر افزایش نشاط و شادابی در طی روز که ناشی از آزاد شدن آندروفین های مغزی است به تقویت دستگاه قلبی ـ عروق و عضلانی ـ اسکلتی کمک می نماید. بنابراین اگر سحرخیز نیستید، سحر خیز باشید تا کامروا شوید.
عذر و بهانه سوم: «زمان زیادی صرف مراقبت از کودکان می کنم»

6 بهانه تمرین نکردن

چنانچه زمان زیادی را صرف مراقبت از کودکان می کنید، چه بهتر همبازی آنها شوید. اگر به پارک رفته اید همراه کودکان قدم بزنید با آنها توپ بازی کنید، هم خود تمرین کرده اید و هم کودکان از همراهی شما لذت می برند. اگر وضعیت جوی مناسب برای بیرون رفتن نیست، می توانید از فیلم تمرینات ایروبیک و حرکات موزون برای تمرین، همراه کودکان استفاده کنید. به عقیده روانشناسان وقتی پدر و مادر آمادگی بدنی مناسب داشته و پرانرژی باشند تمام خانواده با نشاط و سرزنده می شوند.


عذر و بهانه چهارم: «تمرین خسته کننده است»

6 بهانه تمرین نکردن

ورزش و فعالیتی را انتخاب کنید که دوست دارید. در یک باشگاه ورزشی ثبت نام کنید و به همراه دوستان خود به تمرین بروید. «برای هر فردی ورزشی مناسب وجود دارد». می توانید هنگام کار با تردمیل و یا دوچرخه ثابت مطالعه کرده یا تلویزیون تماشا کنید تا فعالیت برای شما لذت بخش گردد.
عذر و بهانه پنجم: «تحرک و ورزش را دوست ندارم»

6 بهانه تمرین نکردن

اول علت آن را پیدا کنید.

  • آیا بدین خاطر است که دوست ندارید بدنتان عرق کند؟ می توانید در فضای سرپوشیده و با تهویه مطبوع فعالیت کنید. می توانید شنا یا فعالیتی مانند یوگا که میزان عرق کردن در آن کم است، انتخاب نمایید.
  • آیا مشکل مفصلی دارید؟ شنا و ورزشهای آبی فعالیتهای مناسبی برای افرادی است که ناراحتی مفصلی دارند. بدلیل شناور شدن و کاهش فشار ناشی از وزن روی مفاصل، ورزشهای آبی جهت درمان و تقویت عضلات بیماران مفصلی بسیار مناسب است.
  • آیا بدلیل اضافه وزن زیاد فعالیت کردن برایتان خجالت آور است؟ می توانید با دوستان صمیمی خود قدم بزنید و اتاقی را برای انجام حرکات بدنی تحت نظر مربی انتخاب کنید.

عذر و بهانه ششم: «قبلا تلاش کرده ولی شکست خورده ام»

6 بهانه تمرین نکردن

اهداف کوچک، دست یافتنی و واقعی برای خود انتخاب کنید. بدین ترتیب احتمال اینکه احساس موفقیت را تجربه کنید بیشتر می شود. می توانید در شبکه های اجتماعی، صفحه ای ایجاد کرده و روند پیشرفت خود را ثبت نمایید. بدین ترتیب از حمایت و تشویق دوستان و همکاران تان بهره مند خواهید شد. همچنین اینگونه بیان علنی اهداف، شما را در قبال تصمیم هایتان مسئول و متعهد می سازد.

آخرین اخبار پایگاه
سامانه کاهش وزن

سامانه جامع و هوشمند کاهش وزن

کاهش وزن علمی و سالم با مدیریت کالری مصرفی و دریافتی و اطلاع وضعیت کاهش وزن در مقایسه با شرایط نرمال

بدنسازی تخصصی

برنامه بدنسازی تخصصی

برنامه ای ویژه ورزشکاران جهت افزایش قدرت، سرعت، توان و استقامت، امکان تعیین نوع فصل، گروه عضلانی و رشته ورزشی. همراه با پشتیبانی و مشاوره تخصصی

Second Slide

برنامه بدنسازی تصویری

انتخاب حرکت مناسب و صحیح برای تقویت عضلات از نکات مهم و اساسی بدنسازی محسوب می شود. با انتخاب عضله، تمرین مناسب به شما معرفی می گردد.

برنامه تمرینی کاهش وزن

برنامه تمرینی کاهش وزن

برنامه ای کاملا علمی و تخصصی به مدت 8 هفته جهت کاهش وزن سالم به میزان 5 ـ 8 کیلوگرم بدون بازگشت همراه با پشتیبانی و مشاوره تخصصی