Evarzesh Title
Register
evarzesh logo
چه چیزی سبب لاغری می شود؟
عوامل لاغری

چه چیزی سبب لاغری می شود؟ این پرسشی است که همه مایل هستند پاسخ آن را بدانند. اما پاسخ چیزی است که خیلی افراد مایل به شنیدن آن نیستند:

«تغییر رفتار»

در واقع لاغر شدن و کسب تناسب اندام، وابسته به رفتارهای تغذیه ای و حرکتی ما است. وقتی درباره تغییر رفتارهای تغذیه ای صحبت می کنیم، نکات زیر را باید مد نظر داشته باشیم:

  1. کاهش وزن و توده چربی های بدن پدیده ای آنی و زودگذر نیست.
  2. تغییر عادات تغذیه ای باید بصورت سبک زندگی درآمده، نه اینکه تغییری مقطعی و زودگذر باشد.
  3. کاهش وزن سالم باید همراه با انجام تمرینات بدنی (بویژه هوازی) باشد.
  4. تناسب اندام پدیده ای ژنتیک و ارثی نیست، بلکه برای داشتن اندامی موزون و قوی باید تلاش کرد.

جهت تغییر معنادار و مثبت در رفتار، امروزه مربیان و موسسات معتبر کاهش وزن، کمتر روی کاهش وزن صرف، تأکید می کنند، بلکه افراد را برای رسیدن به اهدافی منطقی، ترغیب و تشویق می نمایند.

موضوع دیگری که به آن باید توجه کرد، تمرینات بدنی است. انجام تمرینات بدنی سبب افزایش قدرت، استقامت و توان عضلات، افزایش روحیه و اعتماد به نفس، توسعه سیستم تولید انرژی بدن و ... می شود، اما به تنهایی منجر به کاهش وزن و لاغری نمی گردد. انجام تمرینات بدنی و ورزش، سبب گرسنگی می گردد و اگر مواد غذایی که مصرف می کنیم بدرستی انتخاب نشده باشد نه تنها ممکن است وزن کم نکنیم بلکه بر وزن توده چربی ما نیز افزوده می شود.

در حقیقت این مقاله برای آن دسته از افرادی نوشته شده که ورزش و تمرین بدنی انجام داده ولی وزن کم نکرده اند. برنامه های کاهش وزن سالم و جامع باید مبتنی بر تغییر رژیم غذایی و اجرای تمرینات بدنی باشند، بشکلی که بصورت مداوم اهدافی چالش برانگیز برای افراد تعیین نمایند. این اهداف بصورت منظم فرد را برای رسیدن به اهداف تعیین شده تشویق و ترغیب می نمایند.

همین امروز با برنامه تمرینی کاهش وزن پایگاه evarzesh.ir، برای تغییر در سبک زندگی خود اقدام کنید.

آخرین اخبار پایگاه
سامانه کاهش وزن

سامانه جامع و هوشمند کاهش وزن

کاهش وزن علمی و سالم با مدیریت کالری مصرفی و دریافتی و اطلاع وضعیت کاهش وزن در مقایسه با شرایط نرمال

بدنسازی تخصصی

برنامه بدنسازی تخصصی

برنامه ای ویژه ورزشکاران جهت افزایش قدرت، سرعت، توان و استقامت، امکان تعیین نوع فصل، گروه عضلانی و رشته ورزشی. همراه با پشتیبانی و مشاوره تخصصی

Second Slide

برنامه بدنسازی تصویری

انتخاب حرکت مناسب و صحیح برای تقویت عضلات از نکات مهم و اساسی بدنسازی محسوب می شود. با انتخاب عضله، تمرین مناسب به شما معرفی می گردد.

برنامه تمرینی کاهش وزن

برنامه تمرینی کاهش وزن

برنامه ای کاملا علمی و تخصصی به مدت 8 هفته جهت کاهش وزن سالم به میزان 5 ـ 8 کیلوگرم بدون بازگشت همراه با پشتیبانی و مشاوره تخصصی